אייך לבחור מגשר?

blog-4

מגשרים הם בסך הכל בני אדם שבאים כמו כל אחד ממקום של תפיסת עולם על פי תורתו ואומנתו, הבית שגדל בו והיכן למד ורכש את השכלתו ומי היו המודל לחיקוי עבורו. לכן כאשר אנחנו נבחר מגשר לטיפול בסכסוך שלנו חשוב להבין איזה מגשר נקבל במידה ומדובר במגשר עורך דין: סביר להניח שידיעת החוק תשרת את המגושרים באופן כזה שהוא יעריך נכונה את מצבם המשפטי באופן אובייקטיבי לא כמו עורך הדין ששוכר כל צד בסכסוך שמבטיח לו ניצחון מוחץ (ברור שמי מהצדדים שיקבל את ההבטחה הזו כנראה ייצא מופסד ) לפחות ביחס של 50:50… מגשר עורך דין מנוע מלתת יעוץ משפטי למגושרים שלו ואינו יכול לייצגם בבית המשפט. וכנראה שכאשר הוא יבוא לגשר ביניכם הפריזמה המשפטית שבא יבחן את הדברים תהיה הדרך שבא יגשר בין הצדדים. היתרון של מגשר עורך דין הוא שבמסגרת הסדר הגישור הוא יוכל לכתוב ולנסח את ההסכם בגישור ולהיות גם מגשר וגם עורך הדין והמשפטן שערך והביא אל הכתב את ההסדר. פריזמה משפטית לפעמים עלולה להיתפס "מרובעת" ופחות יצירתית לפתרון סכסוכים.

מגשר שאינו עורך דין או משפטן: מגשרים מהסוג הזה יכולים להיות בעליי רקע טיפולי כגון עובדים סוציאליים ,מטפלים זוגיים ,פסיכולוגים ואנשיי טיפול פסיכותרפיים . יכול להיות שהגישה הטיפולית שלהם מתאימה יותר לזוג שרוצה לגשר על הבעיות והניף את דגל הגירושין לא בכדי באמת להתגרש אלה לקבלת עזרה ומתוך מצוקה כנה לפתור בעיות שצד שני לא מוכן להניע או לקבל אותם ובעזרת המגשר אפשר להניע תהליך של טיפול ושינוי הרגלים לחיזוק הזוגיות המתפוררת.
איש מקצוע מהתחום שקיבל כלים של מגשר יכול בקלות להכניס אותכם לתהליך ולהפנות לקולגות ולהציל אולי את מה שניתן. הפריזמה הטיפולית שונה מפריזמה משפטית וכנראה תשיג תוצאות אחרות ושונות. לכן כאשר אנחנו באים לבחור את המגשר שלנו כדאי להבין את השקפת עולמו ואת יכולותיו לסייע לנו בפתרון הבעיה והסכסוך. מגשרים בחלקם מעדיפים לגשר בזוג (מגשר ומגשרת יחדיו) גישור זה נקרא בשפה המקצועית: גישור בקו' כוונה לגישור בשניים (המחיר בדרך כלל זהה למגשר יחיד אבל למגושרים יש יתרון בשני מוחות שעובדים עבורם. יכול להיות שגבר ירגיש נוח מול מגשר ואשתו תרגיש נוח להיפתח לפניי המגשרת… בכל מקרה מגשרים יחד יכולים כל אחד להציע פתרון ולהיוועץ אחד בשנייה בכדי להפרות את התהליך ומידי פעם יבקשו לקיים ישיבת מגשרים ללא המגושרים לקבלת החלטות יחדיו ולתאום הדדי, הדבר נפוץ וחלק חיוני מההליך. גם המגשר שתבחרו בנוי מסגנון גישורי מסוים (חלק מאישיותו ) לכן אפשר לבדוק מה סגנון הגישור בו הוא נוקט :אסביר כעת את סגנונות הגישור: ישנם כמה סגנונות גישור אבל אני אתמקד ב2 החשובים והעיקריים: מגשר מתערב אקטיבי ומגשר מסייע פאסיבי מה שבעצם מגדיר את סגנון הגשר שלכם שאמור לזהות ולהכיר את עצמו בגישורים שערך עד היום איזה מהסוגים מאפיין אותו בעיקר …ויכול להיות שבסכסוך שלכם מגשר מתערב אקטיבי שישאף לסיים את הסכסוך מהר ככל האפשר ולצאת עם הסכם גישור חתום שבו כל אחד מהצדדים רוצה לחתום ולסיים את הפרשה ולהניחה מאחור מתאים המגשר האקטיבי.

לעומת סכסוך מורכב עם בעיות רבות ומגוון נושאים וצדדים לסכסוך כמו גישור משפחה או פרוק שותפות בעסק מורכב דווקא המגשר הפסיבי שיישאף לפתוח נושאים לא נעימים ולגעת בהם… דווקא מגשר שחושב על מה יהיה אם? ומה נעשה כש…יכול להיות שמגשר מהסוג הזה מתאים יותר לטיפול בבעיה.

פגישת ראשונה ללא עלות

שתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
מאמרים נוספים

ילדי הגירושין

גירושין וילדים – כיצד לעשות זאת חכם מה קורה לילדים בגירושין? הנחת המוצא הרווחת של כל מי שעוסק בתחום הגירושין ומלווה משפחות שנמצאות במהלך ולאחר

להמשך קריאה

גישור טרום נישואין

מכירים את הפתגם: מה ההבדל בין חכם לפיקח? חכם יודע איך לצאת מבעיה ופיקח יודע לא להיכנס לבעיה. גישור טרום נישואין הוא הליך שעוזר לנוגעים

להמשך קריאה
אשמח לעמוד לשירותכם

פגישת מהו"ת ראשונה ללא עלות

*מידע ,היכרות ותיאום ציפיות